• IMG_49221010101.jpg
  • 404.jpg
  • 293MH13154.jpg
  • 247MH1111.jpg
  • IMG_447388888.jpg
  • 281MH333.jpg
  • IMG_4243444444.jpg
  • 290MH446465.jpg

btn I spoleczne liceum

Społeczna Kielce - rekrutacja 2019

05.12.2019 r. godz. 8.45-10.50 przedszkole 3-4-latki, oddział przedszkolny 0a, 0b Teatr "Kubuś"

06.12.2019 r. godz. 8.40-11.00 klasy 1-3, Multikino 

06.12.2019. r. godz. 8.00-11.00 kl. 4a, 4b Kino Moskwa

11.12.2019 r.  kl. 4a, 4b, wycieczka

18.12.2019 r. KONCERT WIGILIJNY

 

 

Tradycją Zespołu Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach są uroczyste koncerty- wigilijny i wakacyjny, na których dzieci prezentują swoje umiejętności artystyczne.

Koncerty wigilijne kultywują tradycje bożonarodzeniowe, integrują całą społeczność szkolną i środowisko lokalne.

Koncerty wakacyjne są podsumowaniem dorobku artystycznego dzieci i młodzieży oraz okazją do wyróżnienia najlepszych uczniów naszej szkoły.

Koncert Wakacyjny Koncert Wakacyjny Koncert Wakacyjny Koncert Wakacyjny Koncert Wakacyjny Koncert Wakacyjny Koncert Wakacyjny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny Koncert Wigilijny 

Muzyka, muzyka to taka dziedzina,

W której się wykaże chłopak i dziewczyna.

Muzyka, muzyka jeśli  „pociąg” czujesz

To w naszym zespole się zrealizujesz.

Jeśli lubisz śpiewać, grać na instrumencie

do pani Lucyny idź w każdym momencie.

Może Cię czekają występy na scenie,

bardzo kameralnej lub wielkiej arenie.

Widzisz się na „ściance” w świetle jupitera?

Karierę wokalną rozpocznij już teraz!

                                   (aut. D. Kośna)

Wokal    Wokal  IMG 2788Koncert Wigilijny 2016Koncert Wigilijny 2016Koncert Wigilijny 2016

 

 

Koło teatralne ARSOpiekunowie: Przemysław Żmiejko - reżyser i aktor TLiA "Kubuś", Iwona Szota :)

Zajęcia odbywają się w piątek, w godz. 16.20 - 19.20. Pracujemy nad spektaklem na podstawie scenariusza Maliny Prześlugi pt. "Pan Lampa", którego premiera odbędzie się w maju w TLiA "Kubuś".

Koło Teatralne „ARS” istnieje od września 2011 roku.

W latach ubiegłych opiekunem koła była pani Mariola Sarek. W zajęciach brali udział uczniowie klas I-III gimnazjum, którzy nie bali się występować przed szeroką publicznością i pragnęli rozwijać swoje zainteresowania aktorskie.

Od listopada 2015 r. cykl warsztatów prowadził reżyser i krytyk teatralny – Bartłomiej Miernik.  Efektem naszej kilkumiesięcznej pracy były dwa przedstawienia – „Może po prostu Święta albo Anioły…., albo…” oraz „Pakt”, którego polska prapremiera odbyła się 12 lutego 2016 r. na deskach Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

Jeśli chcesz do nas dołączyć, przełamać własną nieśmiałość i spróbować swoich sił w niełatwej pracy aktora – przyjdź na zajęcia! Może szkolna zabawa stanie się Twoją życiową pasją?

ARSARSARSARSARSARS

 

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Mały artysta działa instynktownie i podświadomie, przeżywa radość tworzenia, która pobudza go do dalszej zabawy formami i barwą.CeramikaCeramika

Sztuka dziecka jest piękna, potrafi nas ująć prostotą, naiwnością, szczególnym sposobem postrzegania otaczającego świata. Dla dziecka jego własna twórczość jest źródłem radości, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy o otaczającej rzeczywistości. Zajęcia ceramiczne w naszej szkole kształcą w uczniach twórczą postawę, która pozwala odkrywać i budować nowe wartości estetyczne oraz wprowadza w świat twórczych doświadczeń.Ceramika

W trakcie zajęć uczniowie nabywają umiejętności: modelowania z gliny i masy solnej, tworzenia przestrzennych i płaskich form użytkowych oraz organizowania działań mających na celu prezentację prac w środowisku lokalnym (kiermasze, wystawy). Ponadto uczą się twórczo i aktywnie spędzać wolny czas, kształtują swą wrażliwości kulturalno – estetyczną oraz rozwijają empatię poprzez wspomaganie akcji charytatywnych.

Uczniowie mogą sami decydować o doborze, odpowiednich do ich możliwości, technik plastycznych i czasu potrzebnego na wykonanie pracy. Proponowane zadania nie są zbyt trudne, a aktywność plastyczna wyzwalała radość i poczucie spełnienia.

CeramikaWarsztaty ceramiczne to też profilaktyka. Praca z gliną, to nie tylko ćwiczenie zręczności i doskonalenie sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, ale przede wszystkim radość z bycia twórcą, Udział w zajęciach ceramicznych pozwala na eksperymentowanie, poszukiwanie, tworzenie własnych niepowtarzalnych prac, doskonali wyobraźnię przestrzenną, uczy cierpliwości, planowania, odporności na porażki i niepowodzenia.

Zajęcia odbywają się w systemie 3x 45 minut, w wybranym dniu tygodnia. Uczestniczą w nich dzieci oddziału przedszkolnego, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz klas: IV. i V. Malowanie na szkle
Są prowadzone przez mgr Alinę Hajdorowicz- nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej, absolwentkę studiów podyplomowych w zakresie plastyki, uczestniczkę warsztatów ceramicznych, organizowanych przez znanego artystę ceramika Marka Cecułę.

Zespół Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w Kielcach

Współpraca Społecznej z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” trwa już 25 lat! Od początku istnienia szkoły nasi uczniowie, a od czterech lat także przedszkolaki, systematycznie oglądają przygotowane przez teatr spektakle, zwiedzają Galerię Lalki Teatralnej, biorą udział w warsztatach i spotkaniach z aktorami. Każde wyjście do teatru „Kubuś” to dla nich niezapomniane przeżycie! Wszystkie dzieci chętnie przygotowują prace plastyczne, które biorą udział w kolejnych edycjach Konkursu Plastycznego „Mój teatr”. Co roku, wśród laureatów tego konkursu, znajduje się duża grupa naszych uczniów, a I Społeczna SP była wielokrotnie nagradzana w kategorii najliczniej reprezentowanych placówek. Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” objął też patronat honorowy nad organizowanym przez naszą szkołę Miejskim Festiwalem Piosenki dla Przedszkolaków.

kubus teatr

kubuś teatr1

Zespół Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w Kielcach

Zespół Szkół Społecznych w KielcachCelem zajęć koła jest rozwój intelektualny naszych uczniów. Na zajęciach zapoznajemy z różnymi technikami plastycznymi, kształtujemy wyobraźnię oraz rozwijamy naturalną potrzebę tworzenia i wypowiadania się poprzez sztukę.

Staramy się zachęcić uczniów do aktywnego uczestnictwa w kulturze poprzez kontakt z dziełami sztuki w muzeach i galeriach. Uczestniczymy z podopiecznymi w warsztatach plastycznych, organizowanych przez różne ośrodki kultury. Stwarzamy naszym uczniom możliwość prezentacji prac plastycznych poprzez udział w różnorodnych konkursach plastycznych, w których zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Razem z innymi nauczycielami przygotowujemy uzdolnionych uczniów do Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Jesteśmy również organizatorami konkursów plastycznych, gdzie oprócz prezentacji różnych form wypowiedzi, uczestnicy mają okazję spotkać się z rówieśnikami z innych szkół i wymienić się artystycznymi doświadczeniami.

Zespół Szkół Społecznych w KielcachRazem z uczestnikami koła plastycznego projektujemy i przygotowujemy oprawę plastyczną inscenizacji i uroczystości szkolnych, które często są prezentowane na forum społeczności lokalnej.

Na zajęciach tworzymy atmosferę sprzyjającą twórczości i akceptacji i zapraszamy na nie wszystkich chętnych uczniów, bo sztuka tworzenia jest celem nadrzędnym w naszej pracy dydaktycznej.

MENU

Free Joomla! template by Age Themes