• glowna2.jpg
  • glowna1.jpg
  • glowna5.jpg

Koło informatyczne

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu.
Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.
/Bill Gates/

Celem zajęć informatycznych jest nabycie przez uczniów umiejętności analitycznego, kreatywnego i świadomego (bezpiecznego) wykorzystania technologii informacyjnej w realizacji własnych pomysłów i rozwiązywaniu problemów.
Uczniowie zdobywają i rozwijają niezbędne kompetencje, aby być nie tylko cyfrowym konsumentem, ale stać się cyfrowym twórcą.

Zainteresowania informatyczne rozwijają uczniowie podczas kół:

• KOŁO INFORMATYCZNE – ROBOTYKA Z PROGRAMOWANIEM (klasy 4)
  • KOŁO INFORMATYCZNE – PROGRAMOWANIE WIZUALNE (klasy 5-6)
  • KOŁO INFORMATYCZNE – PROGRAMOWANIE ZAAWANSOWANE (klasy 6-7 i gimnazjum)

Programujemy roboty:

• „OzoBot” – mały robot z dużymi możliwościami.
  • „Edison” – edukacyjny robot, który potrafi wykrywać przeszkody, reaguje na światło i dźwięk.
  • „Zumo” – edukacyjny robot, który może „walczyć” z innymi robotami. Posiada dwa silniki, czujniki do wykrywania krawędzi ringu i układ do wykrywania zderzeń z przeciwnikami.

Języki programowania zgłębiane na zajęciach informatycznych:

• Scratch – wizualny język programowania. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku.
  • C++ - najpopularniejszy język programowania stosowany podczas konkursów informatycznych w gimnazjum, nauczany w szkołach średnich i wymagany na maturze z informatyki.

01 roboty  02 roboty
 03 roboty  04 roboty
07 konkurs bobr 08 konkurs bobr
05 konkurs Bobr 06 final konkursu