• IMG_447388888.jpg
 • IMG_4243444444.jpg
 • 290MH446465.jpg
 • 404.jpg
 • 247MH1111.jpg
 • 293MH13154.jpg
 • IMG_49221010101.jpg
 • 281MH333.jpg

Dlaczego my...

 

Nowocześnie!

 

#Brak profili

I SLO nie narzuca profilu klasy, lecz Ty sam wybierasz swoją ścieżkę kształcenia. Nie ograniczamy się do standardowych zestawów przedmiotów rozszerzonych (tradycyjnie nazywanych humanem, biol-chemem czy mat-fizem). Jedynym obowiązkowym przedmiotem rozszerzonym jest u nas język angielski, pozostałe możesz wybrać w dowolnej, odpowiadającej Ci konfiguracji. Oprócz języka angielskiego licealiści są zobowiązani wskazać jeszcze dwa lub trzy rozszerzenia (oczywiście w miarę swoich możliwości oraz pod warunkiem dostępności miejsc).

 

# Elastycznie

Nie wiesz dzisiaj, kim chcesz zostać w przyszłości? Nie przejmuj się. Będziesz mogła/ mógł zmienić swój początkowy wybór. Nasi nauczyciele z chęcią porozmawiają z Tobą na ten temat, pomogą szukać własnej drogi.

 

#Języki obce

Niezależnie od wybranych przez Ciebie rozszerzeń, języka angielskiego będziesz się uczyć 5 godzin w tygodniu przez cały cykl kształcenia. Drugim językiem obcym jest u nas język niemiecki.

Przepis na sukces wg. pana Szymona-nauczyciela j.niemieckiego

“Po pierwsze zacząć i nie zrażać się przy pierwszych trudnościach. Uczenie się każdej nowej rzeczy to taka przeplatanka sukcesów i małych porażek, radości i momentów zwątpienia. Tak to już jest i o tym rozmawiam też z moimi uczniami. Po drugie: systematyczność. W języku, jak w matematyce, nie da się wejść na kolejny poziom z pominięciem niższego, uczenie się słówek w niewielkich ilościach, ale zawsze w jakimś zdaniu, pytaniu, nigdy bez kontekstu. Powtarzanie, słuchanie tekstów, jeszcze raz powtarzanie. W uczeniu się języka najbardziej efektywne jest mówienie i pisanie w tym języku. Nie ma innej metody. Mniej sprawdza się wykonywanie ćwiczeń i testy. Dlatego na wszystkich moich lekcjach uczniowie dużo mówią, piszą sporo tekstów na miarę ich możliwości. Wyrażeń uczeń musi nauczyć się sam, a ja, jako nauczyciel, pomogę mu je zastosować, np.: zadać pytanie, zareagować w jakiejś sytuacji, itd.”

Oprócz matury przygotowujemy uczniów do międzynarodowych egzaminów.

 

#Sum, czyli szkolenie umiejętności miękkich

Doświadczenie i umiejętności (egzaminy, certyfikaty) są kluczowe dla Twojej dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, ale to tylko połowa prawdy... Równie ważne w dzisiejszym świecie stały się kompetencje miękkie, których posiadanie decyduje wielokrotnie o naszym sukcesie. U nas oprócz zdobywania wiedzy merytorycznej będziesz mógł dowiedzieć się, czym są umiejętności miękkie i jak można je rozwijać. Na zajęciach SUM pomożemy Ci nauczyć się radzić sobie ze stresem, zarządzać czasem, dokonywać autoprezentacji, pracować w grupie, bronić swojego zdania i nie tracić motywacji.

 

#Każdy jest ważny

Nauka powinna być przyjemna i ciekawa, a zajęcia powinny angażować każdego ucznia. U nas będziesz uczył się w małych grupach, kameralnej, serdecznej atmosferze, gdzie nie ma miejsca na agresję i przemoc. Kameralność szkoły sprzyja dużemu zindywidualizowaniu procesu nauczania. Uczeń, któremu nauczyciel może poświęcić więcej czasu, nie ginie w tłumie, szybciej przyswaja nowe treści i łatwiej je zapamiętuje.

 

#Przedsiębiorczość

Uczymy przedsiębiorczości w praktyce, na przykład poprzez wykorzystanie branżowych symulacji biznesowych w formie gier online. W trakcie szkolnych zajęć wcielisz się w rolę przedsiębiorcy prowadzącego firmę produkcyjną lub usługową, np. fabrykę łożysk, agencję eventową czy serwis IT. Taka symulacja prowadzenia prawdziwej działalności gospodarczej, gdzie musisz podejmować decyzje, współzawodnicząc na wirtualnym rynku z kolegami z klasy, pozwoli Ci na popełnianie błędów w sposób bezbolesny i oswojenie się z całym procesem biznesowym.
Innym punktem programu “Przedsiębiorczość” są spotkania z biznesmenami, którzy opowiadają o swoich sukcesach, ale także o porażkach. Doświadczeni wiedzą bowiem, że to właśnie porażki, a raczej wnioski z nich wyciągnięte są fundamentem sukcesu.

 

#Kompetencje cyfrowe

Młodzi ludzie dorastają w cyfrowej rzeczywistości, która jest ich środowiskiem naturalnym. W I SLO wspieramy zdolnych, chcemy też zapoznać naszych uczniów z narzędziami, które wielu z nich będzie wykorzystywać w życiu zawodowym. Przetwarzanie danych, robienie dowolnych apek, wykorzystywanie dronów, tworzenie algorytmów, programowanie i kodowanie – to wszystko obszary i umiejętności, z którymi będziesz mieć możliwość zapoznania się w naszym liceum.

W roku szkolnym 2020/21 rozpoczynamy współpracę w ramach projektu PlayWay School - szkoły tworzenia gier komputerowych pod szyldem PlayWay.

 

INSPIRUJĄCO!

 

#Kontakty…

…z nauką (uczestnictwo w zajęciach na uczelniach wyższych)

Na pewno nie jest Ci łatwo będąc nastolatkiem decydować o całej swojej przyszłej ścieżce zawodowej. Nie jest łatwo wybierać jedną spośród tysiąca dróg. Ale warto próbnie przejść się kilkoma z tych szlaków, warto sprawdzić, czy ta konkretna ścieżka rzeczywiście jest dla Ciebie. Uczestnicząc w zajęciach uniwersyteckich, min. na wydziale biologii czy wydziałach technicznych Politechniki Świętokrzyskiej, masz okazję przetestować pomysły na siebie. Nasi uczniowie mają możliwość uczestnictwa nie tylko w otwartych wykładach, ale również w ćwiczeniach i wykładach przeznaczonych dla studentów danego wydziału.

…z biznesem

Szkoła, na każdym szczeblu nauczania, powinna współpracować na różnych poziomach ze społecznością lokalną. Warto dbać nie tylko o kontakty z kulturą, sztuką, lecz szczególnie na poziomie liceum warto zadbać o regularny kontakt ze światem biznesu. Wykorzystując między innymi potencjał rodziców, dbamy o to, abyś w naszej szkole miał/ miała styczność z realiami pracy w różnych zawodach i w różnych sektorach rynku.

… z inną kulturą

W ramach współpracy z Kieleckim Centrum Wolontariatu naszą szkołę cyklicznie odwiedzają wolontariusze z różnych stron świata. Będąc naszym uczniem, możesz brać udział w spotkaniach, podczas których w języku angielskim poruszane są aktualne tematy, takie jak tradycje świąteczne, problemy środowiska naturalnego czy wybór prezydenta Stanów Zjednoczonych!

 

#podróże kształcą

“Kiedyś ktoś powiedział, że dzieci chowamy nie dla siebie, ale dla świata. Tak właśnie myślimy w Społecznej. Od czterech lat organizujemy wyjazdy do Anglii, dzięki którym przygotowujemy naszą młodzież do rzeczywistości, w której przyjdzie nam żyć. Co rok wybieramy nowe miejsca, w których odkrywamy nowe oblicze angielskiego. Każdy może odkryć w sobie nowy potencjał i pasje. Patrząc na panoramę z London Eye, widzimy ile jeszcze przed nami. Każdy wyjazd to nowy rozdział. Nasz Społeczny Przewodnik po Anglii pisze wielu uczniów. Czekamy na nowe rozdziały i nowych autorów” - pani Iza - nauczyciel języka angielskiego.

 

KOMPETENTNIE!

 

#Wieloletnie doświadczenie

Na rynku edukacyjnym działamy już od ponad 25 lat.

 

#Wysoka jakość kształcenia

Wiedza to najlepsza inwestycja w Twoją przyszłość, dlatego I SLO wprowadza rozwiązania sprzyjające efektywnej nauce. Oferujemy m.in.:

 • zwiększoną ilość godzin wybranych przedmiotów;
 • koła naukowe przygotowujące uczniów do ogólnopolskich olimpiad;
 • naukę języków obcych oraz przedmiotów rozszerzonych w małych grupach od 3 do 10 osób;
 • kształcenie umiejętności miękkich, w tym sztuki komunikacji, argumentowania oraz pracy w grupie,
 • wysoko wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę nauczycielską.

 

#Na przekór rutynie!

Doświadczenie jest niezbywalną wartością. Niestety, często niesie ze sobą realne niebezpieczeństwo rutyny. W nauczaniu współczesnego pokolenia nastolatków potrzebne są rozwiązania łamiące schematy. Tylko ludzie kreatywni, z pasją, wychodzący z kolein typowych rozwiązań są w stanie zainteresować nastolatka wpatrzonego w ekran komputera czy smartfona. Nauczyciele I SLO to nie tylko doskonali pedagodzy, lecz także naukowcy i artyści, którzy potrafią odkryć przed Tobą nieznane lądy i zachęcić Cię do ich odkrywania.

MENU

Free Joomla! template by Age Themes