• IMG_5037.jpg

1 % dla Społecznej w roku szkolnym 2020/2021

"RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!"

Drogi Rodzicu!

Kiedyś byłeś uczniem, marzyłeś o wygodnym i atrakcyjnym miejscu, w którym mógłbyś się schować przed szkolnymi trudami dnia powszedniego? Chciałeś mieć swoje miejsce na ziemi pozwalające choć na chwilę zapomnieć o szkolnej rzeczywistości?

Nasza szkoła chce stworzyć Twojemu dziecku właśnie taki „azyl”, przestrzeń, gdzie będzie się czuło swobodnie i beztrosko, a wszelkie zmartwienia odejdą w zapomnienie.

Pomóż swojemu dziecku i przekaż 1% podatku na zagospodarowanie placów zabaw I Społecznej Szkoły Podstawowej przy al. IX Wieków Kielc 15. Dorzuć cegiełkę i spełnij marzenia swojego dziecka. Liczymy na Twoje wsparcie!

I Społecznej Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Reja w Kielcach

Świętokrzyskie Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Kielcach

IX Wieków, 25-516 Kielce

1 procent plakat ok1 % dla Społeczej

----Rok szkolny 2017/18, Archiwum----

Kielce, 19.01.2018r.

Szanowni Rodzice,
podarujcie 1% podatku
SZKOLE SWOJEGO DZIECKA

Świętokrzyskie Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Kielcach - organ prowadzący I Społeczne Przedszkole im. Mikołaja Reja w Kielcach oraz I Społeczną Szkołę Podstawową im. Mikołaja Reja w Kielcach, posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu możemy pozyskać dodatkowe fundusze dla Szkoły, które są w całości przekazywane na wspieranie działań edukacyjnych prowadzonych w naszej placówce.

Składamy serdeczne podziękowania za przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszego Stowarzyszenia za rok ubiegły i będziemy zaszczyceni, jeśli zechcą Państwo wesprzeć nasze obecne działania. Jest nam bardzo miło, że dotąd tak wiele osób dostrzega zalety naszego nauczania i wspomaga naszą Szkołę.

W związku z powstaniem ośmioklasowej szkoły podstawowej planujemy przeznaczyć fundusze pozyskane w 2018r. na nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych i wzbogacenie bazy pomocy dydaktycznych.

Dbając o wszechstronny rozwój uczniów, pragniemy im zapewnić optymalne warunki zdobywania wiedzy, co we współczesnym świecie jest niemożliwe bez profesjonalnych materiałów dydaktycznych.

Wzorem ubiegłego roku prosimy Państwa o wskazanie klasy, do której powinien trafić 1% podatku (np. klasa III a – szkoła podstawowa). Jeżeli nie wyszczególnią Państwo konkretnej klasy, środki zostaną przekazane na inne potrzeby związane z prawidłowym funkcjonowaniem naszej Szkoły.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz ŚwiętokrzyskiegoSpołecznego Towarzystwa Oświatowego?
W tym roku jest to jeszcze łatwiejsze! Wystarczy kliknąć i wypełnić zeznanie podatkowe! https://mojpit.pl/_ssto-->

Jeśli ktoś wybiera wersję tradycyjną przypominamy, żenależy wypełnić odpowiednie rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28 – poz. 134, 135; PIT-36 – poz. 325, 326; PIT-36L – poz. 95, 96; PIT-37 – poz. 137, 138; PIT-38 – poz. 52, 53). Można również przekazać organizacji OPP 1% podatku od dochodu pochodzącego ze sprzedaży nieruchomości. W tym przypadku, składając formularz PIT-39, należy wypełnić poz. 48, 49.

Po obliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia za rok 2017, we wskazanych rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy numer KRS, pod jakim widnieje Świętokrzyskie Społeczne Towarzystwo Oświatowe.
Tradycyjnie już prosimy Państwa również o pomoc w prowadzeniu akcji promującej przekazywanie 1% podatku na rzecz Świętokrzyskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego wKielcach (nr KRS - 0000048926). Chcielibyśmy, aby informacja o naszej kampanii dotarła do jak najszerszego grona podatników, dlatego też zwracamy się z prośbą o przekazanie tej wiadomości swoim bliskim, przyjaciołom, znajomym i wszystkim, którzy doceniają wartość edukacji w rozwoju młodego pokolenia

Zarząd Świętokrzyskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego

List do Rodziców "Szanowni Rodzice, podarujcie 1% podatku SZKOLE SWOJEGO DZIECKA" -wersja w pdf->