• _MG_0828_1.jpg
 • _MG_0811_1.jpg
 • IMG_5064.jpg
 • IMG_4945.jpg
 • szachy2.jpg
 • DSC_5429.jpg
 • 404.jpg
 • IMG_5120.jpg
 • IMG_447388888.jpg
 • IMG_5037.jpg

Nowocześnie!

#Brak profili

Jeśli cenisz sobie swobodę wyboru i wolność podejmowania decyzji, a Twoje zainteresowania wykraczają daleko poza jedną dziedzinę wiedzy, to I SLO jest miejscem stworzonym właśnie dla Ciebie! Tutaj nikt nie narzuca profilu klasy i nie zmusza do schematycznych rozwiązań. Sam wybierasz swoją ścieżkę kształcenia, łącząc przedmioty zgodnie z własnymi upodobaniami. Jako jedna z niewielu szkół w Polsce nie ograniczamy się do standardowych zestawów przedmiotów rozszerzonych potocznie nazywanych humanem, biol-chemem czy mat-fizem. Dbając o Twoją przyszłość na rynku pracy, wprowadziliśmy jednak obowiązkowy przedmiot rozszerzony – język angielski. Pozostałe wybierasz w dowolnej, najbardziej odpowiadającej Ci konfiguracji. Oprócz języka angielskiego wskazujesz jeszcze dwa lub trzy rozszerzenia. W wyborze ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia oraz... dostępność miejsc.

 

# Elastycznie

Nie wiesz, kim chcesz zostać w przyszłości? Nie znasz swoich mocnych i słabych stron? Nie jesteś pewien, jaka praca dawałaby Ci poczucie satysfakcji i spełnienia? A może kusi Cię kilka zawodów i nie potrafisz się zdecydować na jeden kierunek kształcenia? Nad tymi problemami na pewno zastanawiałeś się już wielokrotnie i może nadal wahasz się w swoich odpowiedziach. Nie przejmuj się! Bez względu na przyczyny Twoich wątpliwości, nasi nauczyciele pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Określą Twoje predyspozycje zawodowe oraz zaproponują indywidualną ścieżkę rozwoju. Nawet jeśli uznasz, że Twój początkowy wybór był niewłaściwy, będziesz mógł go zmienić i dostosować do bieżących zainteresowań oraz planów na przyszłość. W dynamicznie zmieniającym się świecie liczy się elastyczność i gotowość do zmian, którym I SLO wychodzi naprzeciw!

 

#Języki obce

Niezależnie od wybranych przez Ciebie rozszerzeń w I SLO będziesz uczył się języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo przez cały cykl kształcenia. Ponadto zapewniamy naukę języka niemieckiego na najwyższym poziomie! Przygotowujemy nie tylko do matury, lecz także do międzynarodowych egzaminów. Decydując się na rozwijanie kompetencji lingwistycznych, warto zapoznać się z przepisem na sukces p. Szymona – nauczyciela języka niemieckiego:

Po pierwsze, zacząć i nie zrażać się przy pierwszych trudnościach. Po drugie, być systematycznym. Nie da się przecież wejść na kolejny poziom języka z pominięciem poprzedniego. I po trzecie, powtarzać, słuchać obcojęzycznych tekstów i… jeszcze raz powtarzać. W uczeniu się języka najbardziej efektywne jest mówienie i pisanie, dlatego też moi uczniowie podczas zajęć rozwijają przede wszystkim te umiejętności.

 

#SUM, czyli szkolenie umiejętności miękkich

Wiedza oraz doświadczenie potwierdzone egzaminami i certyfikatami są kluczowe dla rozwoju Twojej ścieżki kariery. Nie oszukujmy się jednak - ich zdobycie to tylko połowa sukcesu. Równie ważne w dzisiejszym świecie są tzw. kompetencje miękkie, czyli m.in. umiejętność pracy w zespole, samodyscyplina czy kreatywność. To właśnie te zdolności w dużej mierze decydują o wygranej na rynku pracy i przybliżają Cię do realizacji marzeń. Dziś nie wystarczy już być specjalistą w danej dziedzinie, który w zamkniętym laboratorium będzie samotnie pracował nad innowacyjnym projektem. Konieczne jest nawiązywanie pozytywnych relacji interpersonalnych, współpraca i odporność na niepowodzenia. W I SLO oprócz zdobywania wiedzy merytorycznej będziesz mógł dowiedzieć się, czym dokładnie są umiejętności miękkie i jak można je rozwijać. Na zajęciach SUM pomożemy Ci nauczyć się radzić sobie ze stresem, zarządzać czasem, dokonywać autoprezentacji, bronić swojego zdania i nie tracić motywacji.

 

#Każdy jest ważny

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że nauka powinna być przyjemna i ciekawa. Przecież najszybciej zapamiętujemy rzeczy, które nas intrygują lub wzruszają. Ważne jest również, aby zajęcia angażowały każdego ucznia. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy nauka odbywa się tak jak w I SLO – w małych grupach i serdecznej atmosferze, gdzie nie ma miejsca na agresję, przemoc i brak tolerancji. Kameralność naszej szkoły sprzyja pełnemu zindywidualizowaniu procesu kształcenia i tworzeniu pozytywnych relacji międzyludzkich. Uczeń, któremu nauczyciel może poświęcić więcej czasu i uwagi, przestaje być anonimowym numerem w dzienniku, nie ginie w tłumie, dzięki czemu może szybciej przyswajać nowe treści i łatwiej je zapamiętywać. Inspirujące zajęcia bez nudy, przyjazna atmosfera i wzajemna życzliwość to podstawy sukcesu, które zapewnia I SLO!

 

#Przedsiębiorczość

W naszej szkole uczymy przedsiębiorczości w praktyce, m.in. poprzez wykorzystanie branżowych symulacji biznesowych w formie gier online. W trakcie szkolnych zajęć wcielisz się w rolę przedsiębiorcy prowadzącego firmę produkcyjną lub usługową, np. fabrykę łożysk, agencję eventową czy serwis IT. Taka symulacja prowadzenia prawdziwej działalności gospodarczej, gdzie musisz podejmować decyzje, współzawodnicząc na wirtualnym rynku z kolegami z klasy, pozwoli Ci na popełnianie błędów w sposób bezbolesny i oswojenie się z całym procesem biznesowym. Innym punktem programu Przedsiębiorczość są spotkania z biznesmenami, którzy opowiadają o swoich zawodowych wyzwaniach oraz sposobach zarządzania firmą. Wspominają nie tylko o sukcesach, lecz także o porażkach. Wiedzą bowiem, że to właśnie dzięki niepowodzeniom, a raczej wnioskom z nich wyciągniętym, mogą tworzyć mocne fundamenty swoich przedsiębiorstw.

 

#Kompetencje cyfrowe

Twoim naturalnym środowiskiem jako licealisty jest zwykle cyfrowa rzeczywistość. W wirtualnym świecie poruszasz się ze zdumiewającą sprawnością. Być może wiążesz swoją przyszłość z informatyką, dlatego też w I SLO chcemy wspierać Twój rozwój i zapoznać Cię z narzędziami niezbędnymi w późniejszym życiu zawodowym. Przetwarzanie danych, robienie dowolnych apek, wykorzystanie dronów, tworzenie algorytmów, programowanie i kodowanie – to tylko niektóre z obszarów i umiejętności, z którymi spotkasz się w naszym liceum.

W roku szkolnym 2020/2021 rozpoczynamy współpracę w ramach projektu PlayWay School – szkoły tworzenia gier komputerowych pod szyldem PlayWay. Dzięki tej inicjatywie będziesz mógł uczestniczyć w kompleksowych szkoleniach z zakresu tworzenia i testowania gier wideo oraz projektach wprowadzających do branży ich produkcji.

 

 

Inspirująco!

#Nauka

Na pewno nie jest łatwo, będąc nastolatkiem, decydować o swojej przyszłości zawodowej. Wybór, którego niebawem dokonasz, w znaczący sposób wpłynie na całe Twoje życie. Pewnie zastanawiasz się, jak wśród tysiąca dróg wybrać tę jedną, właściwą ścieżkę, która zapewni Ci poczucie spełnienia. Nasze doświadczenie pokazuje, że warto przejść kilka szlaków, by sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie kierunek jest odpowiedni. Dziecięce marzenia nie zawsze wytrzymują konfrontację z rzeczywistością, dlatego I SLO umożliwia swoim uczniom udział w zajęciach prowadzonych na różnych wydziałach Uniwersytetu Jana Kochanowskiego czy Politechniki Świętokrzyskiej. Już teraz możesz sprawdzić, jak wyglądają studia z zakresu biologii albo nauk technicznych i wziąć udział nie tylko w otwartych prelekcjach, lecz także w ćwiczeniach i wykładach przeznaczonych dla studentów danego wydziału. Nie pozwól, by o Twojej przyszłości decydował przypadek! Dołącz do nas i sprawdź różne oferty kształcenia!

 

#Kultura i biznes

Dobra szkoła powinna kształtować postawę otwartości i tolerancji oraz rozbudzać w uczniach ciekawość świata. W ramach współpracy z Kieleckim Centrum Kultury I SLO cyklicznie odwiedzają zagraniczni wolontariusze. Będąc naszym uczniem, bierzesz udział w spotkaniach, podczas których w języku angielskim poruszane są aktualne tematy, ważne dla młodego pokolenia. W przyjaznej atmosferze możesz swobodnie dyskutować o problemach środowiska naturalnego, polityce czy różnicach światopoglądowych. W I SLO dbamy również o Twój kontakt ze światem biznesu. Być może już teraz zastanawiasz się nad swoją przyszłością zawodową i oczyma wyobraźni widzisz się na fotelu prezesa międzynarodowej firmy? Realizację tych marzeń warto zacząć już w liceum, by poźniej nie tracić czasu na zbędne poszukiwania. W naszej szkole poznasz realia pracy w różnych zawodach, sprawdzisz, czy posiadasz predyspozycje do pełnienia funkcji kierowniczych, odkryjesz tajniki zarządzania zasobami ludzkimi i… będziesz o jeden krok bliżej spełnienia swoich pragnień.

 

#Podróże

Jednym z najprzyjemniejszych sposobów poszerzania wiedzy są podróże. Kto z nas nie lubi poznawania nowych kultur, zwyczajów, czy rozkoszowania się smakiem regionalnych potraw? A jeśli połączymy te przyjemności ze zdobywaniem nowych wiadomości i doskonaleniem kompetencji językowych, to otrzymamy przepis na idealną szkołę. Stosując się do tych wskazówek, w I SLO organizujemy wyjazdy do Anglii, dzięki którym rozbijamy monotonię nauki w sali lekcyjnej i pokazujemy inny wymiar współczesnej edukacji. Skutecznie walczymy z nudą, dlatego też każdego roku wybieramy inne miejsca, gdzie poznajemy nowe, niekiedy zaskakujące oblicze języka angielskiego. Patrząc na panoramę z London Eye, widzimy, ile jeszcze przed nami dróg do odkrycia, bo każdy wyjazd to nowy rozdział. Nasz Społeczny Przewodnik po Anglii ma wielu autorów i bohaterów. Dołącz do nich i napisz własną relację z niesamowitej językowej podróży!

 

 

Kompetentnie!

#Doświadczenie i jakość

Nasze szkoły istnieją na kieleckim rynku edukacyjnym już prawie 30 lat. Zdobyte doświadczenie nauczyło nas, jak wypracować sukces i stało się mocnym fundamentem I SLO. Wiemy, że wiedza to najlepsza inwestycja w Twoją przyszłość, dlatego wprowadziliśmy rozwiązania sprzyjające efektywnej nauce. Oferujemy m.in.:

 • zwiększoną ilość godzin wybranych przedmiotów;
 • koła naukowe przygotowujące uczniów do ogólnopolskich olimpiad;
 • naukę języków obcych oraz przedmiotów rozszerzonych w małych grupach od 3 do 10 osób;
 • kształcenie umiejętności miękkich, w tym sztuki komunikacji, argumentowania oraz pracy w grupie;
 • wysoko wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę nauczycielską.

 

#Na przekór rutynie

Doświadczenie jest niezbywalną wartością. Niestety, często niesie ze sobą realne niebezpieczeństwo rutyny. Chyba nie chciałbyś, żeby szkoła, w której spędzisz kilka najbliższych lat swojego życia, próbowała wtłoczyć Cię w z góry ustalony schemat, bez uwzględniania Twojego prawa do wolności i indywidualnych zainteresowań? Jesteśmy przekonani, że tylko ludzie kreatywni, z pasją, wychodzący z kolein typowych rozwiązań są w stanie skutecznie przekazać wiedzę i skłonić Cię do oderwania wzroku od ekranu komputera czy smartfona. Dlatego też nasi nauczyciele to nie tylko doskonali pedagodzy, lecz także naukowcy i artyści, którzy potrafią odkryć przed Tobą nieznane lądy i zachęcić Cię do ich odkrywania.

MENU

Free Joomla! template by Age Themes